Hizmetlerimiz

Manikür

Manikür

Manikür ile kusursuz tırnaklara ve ellere sahip olmak ister misiniz? Cevabınız evet ise doğru adrestesiniz. Manikür, kusursuz tırnaklara ve ellere sahip olmak isteyen kişilerin tercih ettiği bakım türlerinden bir tanesidir. 

Manikür, hem tırnaklarınızın hem de ellerinizin dokusunu ve sağlığını iyileştirmenin yanı sıra, cilalı ve mükemmel görünmelerini sağlamak için son derece idealdir. Ellerinizin ve tırnaklarınızın iyi görünmesini sağlamanın yanı sıra, manikürün genellikle sizi rahatlatan bir yan etkisi vardır. Ellerinizde vücudunuzun diğer bölgelerine karşılık gelen baskı noktaları vardır.

Manikür Size Ne Sağlar?

Manikür genellikle çok rahatlatıcıdır. Özellikle manikürcü sizi rahatlatmak için refleksoloji veya diğer el masajı tekniklerini kullanıyorsa, birinin ellerinize ve tırnaklarınıza dokunması hoş olabilir . Muhtemelen manikürcü ile bire bir olacaksınız, o size ne yapacağını söylemeli ve herhangi bir sorunuz veya endişeniz olup olmadığını kontrol etmelidir.

Uzman bir manikürcü, bir kütikül sökücü ve bir kütikül itici kullanarak kütikülünüzdeki ölü deriyi nazikçe yumuşatacak ve çıkaracaktır. Doğal tırnağınıza uyacak şekilde istediğiniz tırnak şeklini oluşturmak için bir törpü kullanılacak ve bir taban kat uygulanacaktır. Seçtiğiniz oje renginde bir son kat eklenecek ve ayrıca daha dekoratif nail art uygulatabileceksiniz. Bunu isteyip istemediğinize önceden karar vermeniz gerekmektedir.

Manikür Nasıl Yapılır?

Manikür yapımında aşağıdaki noktalardan bahsetmek mümkündür.

  • tırnakların temizlenmesi, şekillendirilmesi ve güçlendirilmesi sağlanır.
  • Kırık veya ağrılı cilt gibi tırnak çevresinde olabilecek herhangi bir cilt problem varsa giderilmeye çalışılır.
  • Cildinizin sağlığını iyileştirmek için kan ve lenf akışını uyarmak için akupresür veya el masajı teknikler kullanılır. 
  • Tırnaklarınızın dokusunu ve ellerinizin cildini pul pul dökmek, temizlemek ve iyileştirmek için yağlar, kremler ve mumlar kullanılır.

Manikür Çeşitleri

Manikür çeşitleri genel olarak aşağıdaki gibidir.

American : Tırnakları parmak ucuna kadar şekillendiren çok doğal görünümlü bir manikür.

French : Tırnak gövdesine şeffaf veya fildişi renginde cila kullanan, ucu beyaz olan klasik bir manikür. Çivi oldukça kare kesilir.

Jel manikür ve Shellac manikür:  Bu tip manikür tedavileri son birkaç yılda gerçekten popüler hale geldi . Bunun başlıca nedeni jel cilanın tırnaklarınızda yaklaşık iki hafta kırılmadan kalmasıdır. Jel tırnaklar için manikür işlemi normal manikürlerle aynı olmakla birlikte, cilayı sabitlemek için tırnaklarınızı katlar arasında UV lambasının altına yerleştirmeniz gerekir.

Sıcak taş manikürü : Bu manikür, elinizi rahatlatmak ve rahatlatmak için sıcak taş terapisi kullanan bir el masajı içerir.

Yoğun parafin mumu : Nemlendirmek ve yumuşatmak için tırnaklarınıza, ellerinize ve bileklerinize sürülen ılık mumu içerir.

Lüks : Bu genellikle bir el masajı, yumuşatıcı parafin mumu ve ısıtılmış eldivenler veya sargı içeren tüm el bakımı anlamına gelir; ısı ve nemlendirici merhemlerin kombinasyonu ellerinizi ısıtır ve rahatlatır. Ayrıca tırnaklarınızı yumuşatır ve nemlendirir.

Siz de en iyi şekilde manikür yaptırmak için Şişli güzellik merkezi olarak hizmet veren Meryem Baran Güzellik Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. 

Manikür Fiyatları Ne Kadar?

Fiyatlarımız yakın zamanda burada yayınlanacaktır lütfen takipte kalınız.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...